Jutro startuje nowy BikeS!

Dziś po południu zaczniemy rozwozić rowery do stref postoju. Wypożyczanie będzie możliwe od szóstej rano.

Uwaga! Żeby korzystać z nowego BikeS trzeba się zarejestrować. Zmieniły się regulamin i cennik. Dlatego także ci, którzy byli wcześniej zarejestrowani w wypożyczalni, i chcą znów z niej korzystać, muszą założyć nowe konto.

Jak to zrobić?

Zainstaluj aplikację ROOVEE.

Utwórz konto podając swoje dane (imię nazwisko, nr telefonu, adres email).

Kliknij  w menu.

Wybierz zakładkę Operatorzy.

Znajdź Szczecin, zaakceptuj Regulamin i Cennik.

Wróć do Menu.

Wybierz Portfel.

Doładuj Portfel opłatą startową 20 zł (ewentualnie większą, jeśli chcesz korzystać z abonamentu).

Aplikacja umożliwia doładowanie konta przez serwis Blue Media Blikiem, kartą płatniczą albo przelewem.

Jeśli jesteś np. w domu i chcesz sprawdzić, gdzie są najbliżej rowery, otwórz mapę, przybliż Szczecin i sprawdź. Na mapie widać strefy postoju i rowery. Wybrany rower możesz zarezerwować na 10 minut. Czas rezerwacji nie jest wliczany w czas wypożyczenia (jeżeli zezwolisz aplikacji na dostęp do lokalizacji, mapa pokaże automatycznie najbliższe strefy/rowery).

Jeśli jesteś już na ulicy, przy rowerze, otwórz aplikację, kliknij słowo „odblokuj” na dole ekranu, zeskanuj kod QR z blokady nad tylnym kołem roweru, blokada otworzy się samoczynnie. Weź rower i w drogę!

Po zatrzymaniu roweru zamknij ręcznie blokadę tylnego koła.

Aplikacja zapyta Cię, kończysz podróż czy przerywasz (zakończ – pauza). Jeśli wybierzesz drugą opcję (bo np. chcesz zrobić zakupy w sklepie), wypożyczenie będzie trwało nadal. Aby wznowić przejazd wystarczy na nowo zeskanować kod QR.

Kiedy dotrzesz do celu podróży i zamkniesz blokadę tylnego koła, w aplikacji znów pojawi się alternatywa „zakończ – pauza”. Jeśli nie wybierzesz żadnej z opcji, po minucie wypożyczenie zostanie zakończone.

Aplikacja Roovee
Aplikacja Roovee